Приведен тетовец, баран со потерница

Полициски службеници на СВР Тетово вчера попладне на ул.„ЈНА" во Тетово, го привеле 39-годишниот тетовец А.О., информира МВР.

Тетовецот бил баран со централна потерница од Основниот суд Скопје за издржување на мерка притвор за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, казниво по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор „Скопје“ во Скопје за издржување на притворот.

Па како што велеле НЕ моите омилени македонски преродбеници од 19 век, и јас ќе кажам НЕ на овој предлог.

повеќе

Се докажува дека ЕУ интеграцијата е дијалектички процес, кој е подложен на динамика и на противтежни сили, процес кој нема да се одвива стабилно, автоматски и линеарно.

повеќе

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе