МВР

Приведен тетовец

Полициски службеници од полициската станица Тетово денеска во 15:40 часот го привеле И.М. (31) од Тетово, кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година во КПУ Тетово, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР посочија дека лицето во текот на денот ќе биде предадено на казнено-поправната установа. 

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе