Приведен скопјанецoт кој направил сообраќајка па избегал

Вчера во 14.20 часот било пријавено дека на ул.„Коле Канински“ полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.И.(47) од Скопје.

Toj се барал поради напуштање на местото на претходно случена сообраќајна незгода.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе