Приведен скопјанец по распишана потерница

Полициски службеници од Сeктор за меѓународна полициска соработка, Отсек за потраги попладнево во 14:15 часот на подрачјето на Катланово го лишиле од слобода Б.А.(41) од скопски Петровец, баран по распишана централна потерница, а по наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување на казна затвор, соопшти МВР.

Министерството информираат дека лицето е предадено во Полициско одделение Петровец за понатамошна постапка и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа.

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе