Приведен скопјанец, нападнал полицаец

Синоќа во Скопје на подрачје на Центар полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода У.Ш.(45) од Скопје кој управувал комбе „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, бидејќи физички нападнал полициски службеник.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе