Приведен скопјанец кој крадел од продавница

Полициски службеници од Полициската станица Гази Баба вчера го лишиле од слобода Д.Џ.(32) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека околу 12.40 часот со закана кон вработената одзел повеќе производи од продажен објект.

Тој бил приведен, а украдените производи биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе