Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна од 10 години

Денеска во 16:45 часот полициски службеници од Оперативен тим - потраги при СВР Скопје во населба Шуто Оризари во Скопје го лишиле од слобода Н.И. (28) од Скопје.

Toj бил баран со потерница од КПУ Идризово -Скопје, за доиздржување на затворска казна. Тој бил осуден по чл.236 од КЗ на РСМ на казна затвор во траење од 10 години и 9 месеци, а за доиздржување имал 5 години и 11месеци.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе