Приведен скопјанец баран по потерница

Полициски службеници од Одделот за потраги при Секторот за меѓународна полициска соработка го приведоа Р.К.(31) од Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 261 од Кривичниот законик.

Како што соопшти МВР, бараниот со потерница скопјанец е приведен утрово во 10.40 часот на ул.„Благоја Стефковски" во Скопје. 

Трисет и едногодишниот Р.К. ќе биде предаден на казнено поправна установа, наведуваат од МВР.

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе