Приведен разбојник од Тетово

Полициски службеници вчера привеле тетовец поради извршување разбојништво во спортска обложувалница во Тетово, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 13:40 часот го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец А.А., поради сомнение дека претходниот ден извршил разбојништво во спортска обложувалница на улица „Цветан Димов" во Тетово, во која и се заканил на вработената со тврд предмет и одзел пари.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок, посочуваат од МВР.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе