Приведен осуденик баран по потерница

Полицијата денеска на улица „Антон Панов" во Скопје привела 28-годишен маж од Штип, баран по централна потерница за издржување на затворска казна. Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната

Денеска во 10:00 часот на улица „Антон Попов" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.А.(28) од Штип.

Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик, информирата од Министерството за внатрешни работи.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе