Приведен осомничен за тешка кражба

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Кисела Вода на 17.09.2021 во 10:00 часот на ул.„Вера Јоциќ“ во Скопје, го лишиле од слобода Е.А.(43) од Скопје осомничен за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Од МВР денеска соопштија дека на 16.09.2021 од казино на ул.„Христо Татарчев" тој одзел пари.

Во разговор со полициски службеници, тој го признал делото и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе