Приведен осомничен за продажба на дрога

Полициски службеници од СВР Битола, Одделение за внатрешни работи, Прилеп вчера го лишија од слобода прилепчанецот Ф.М.(26), поради сомнеж за препродажба на дрога.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, при претрес извршен со претходно издадена судска наредба во дом и други простории на улица „Пере Тошев" во Прилеп, каде живее Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана, кафеава прашкаста материја, дигитална вага и пари во различни апоени.

Од МВР додаваат дека осомничениот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе