Приведен осомничен за продажба на дрога

Полициски службеници од СВР Битола, Одделение за внатрешни работи, Прилеп вчера го лишија од слобода прилепчанецот Ф.М.(26), поради сомнеж за препродажба на дрога.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, при претрес извршен со претходно издадена судска наредба во дом и други простории на улица „Пере Тошев" во Прилеп, каде живее Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана, кафеава прашкаста материја, дигитална вага и пари во различни апоени.

Од МВР додаваат дека осомничениот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ние Македонците од село Гореме, општина Струмјани, го поздравуваме народот покрај Вардар (барем реката сѐ уште е таму) и се „восхитуваме" на дејствувањата на мудрите мажи на државата.

 

повеќе

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе