Приведен маж осомничен за десетина тешки кражби во Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера го лишиле од слобода Ш.Ф.(30) од гостиварско Чегране кој се сомничи дека во текот на минатата и оваа година извршил десетина кражби и тешки кражби во Гостивар.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, кај него се пронајдени и одземени повеќе предмети кои потекнувале од овие кражби, кои ќе бидат вратени на сопствениците.

„Ш.Ф. е приведен и задржан во Полициската станица Гостивар, а по комплетно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, стои во соопштението од МВР.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе