Приведен маж осомничен за десетина тешки кражби во Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера го лишиле од слобода Ш.Ф.(30) од гостиварско Чегране кој се сомничи дека во текот на минатата и оваа година извршил десетина кражби и тешки кражби во Гостивар.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, кај него се пронајдени и одземени повеќе предмети кои потекнувале од овие кражби, кои ќе бидат вратени на сопствениците.

„Ш.Ф. е приведен и задржан во Полициската станица Гостивар, а по комплетно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, стои во соопштението од МВР.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе