Приведен малолетник поради сомневање дека извршил обљуба на малолетничка

Рано утрово полицијата од Битола привела малолетник поради сомневање дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола – негова роднина. 

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе