Приведен малолетник од гостиварско Добридол, крадел во околните села

Синоќа во присуство на родител, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода малолетник од гостиварско Добридол, поради сомнение дека во изминатите два месеци извршил четири кражби во селата Градец, Сенокосе и Добридол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе му биде изготвен поднесок.

Со појавата не енергетската криза многу земји отстапија од зацртаните планови за намалување на емисиите на стакленички гасови.

повеќе

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе