Приведен криминалец од Тетовско

Полициски службеници од ПС Тетово синоќа околу 20 часот го приведоа Н.Ш. (61)  од село Пирок, кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година за кривично дело по член 396 од КЗ на РСМ.

Како што информираат денеска од МВР, лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе