Приведен криминалец баран со потерница, кај него пронајден хероин

Полициски службеници од ОВР Струга вчера го привеле Ф.Р.(36) од скопско Шуто Оризари за кого била распишана потерница поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Скопје каде бил на издржување казна затвор во траење од 2 години и 10 месеци.

Кај Ф.Р. биле пронајдени и одземени две пакувања хероин и по документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок. Тој бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

 

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе