Приведен крадец од Тетово

Полициски службеници од СВР Тетово вчера околу 13.00 часот го лишиле од слобода М.К.(35) од Тетово, поради сомнение дека сторил кривични дела „кражба" и „тешка кражба".

При претрес, извршен со судска наредба во неговиот дом, информираа денеска од МВР, биле пронајдени предмети кои потекнуваат од овие кривични дела.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе