Приведен крадец на скопски Бит Пазар, украденото вратено на сопственичката

Денеска (22.07.2021) полициски службеници од полициска станица Бит Пазар бил лишен од слобода Р.Б.(64) од Скопје, во врска со кривично дело „кражба“, извршена на 21.07.2021 во продажен објект на подрачјето на Бит Пазар. Кај приведениот е пронајдено украденото и вратено на оштетената Н.Д.(23), соопштија од МВР.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе