Приведен крадец кој ограбувал по куќи

Полициски службеници од СВР Битола вчера го лишија од слобода Г.И. (24) од Битола, кој се сомничи дека ноќта меѓу 25 и 26 март со употреба на сила влегол во куќа на улицата „Девеани", сопственост на А.О.(35) од Битола и одзел повеќе предмети.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека одземените предмети биле пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот.

По целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе