Приведен гостиварец кој физички ја нападнал својата мајка

Денеска околу 7 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 35-годишниот гостиварец А.С.

35-годишниот А.С. околу 7 часот во семејниот дом физички ја нападнал неговата 58-годишна мајка.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, информираат од МВР.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе