МВР информира

Приведен дилер, полицијата најде кокаин, ваги за мерење, муниција

МВР информира дека вчера бил приведен дилер на дрога, во чиј дом биле пронајдени кокаин, ваги за мерење, муниција.

„Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, вчера го лишиле од слобода Ј.И.(28) од Скопје. При претрес извршен по наредба добиена од Основен кривичен суд Скопје, во домот кај Ј.И. на подрачјето на Бит Пазар, биле пронајдени кокаин, две дигитални ваги и четири куршуми. Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, информираат од МВР.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе