МВР информира

Приведен дилер, полицијата најде кокаин, ваги за мерење, муниција

МВР информира дека вчера бил приведен дилер на дрога, во чиј дом биле пронајдени кокаин, ваги за мерење, муниција.

„Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, вчера го лишиле од слобода Ј.И.(28) од Скопје. При претрес извршен по наредба добиена од Основен кривичен суд Скопје, во домот кај Ј.И. на подрачјето на Бит Пазар, биле пронајдени кокаин, две дигитални ваги и четири куршуми. Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, информираат од МВР.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе