Приведен дилер од Виница

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Виница вчера го лишиле од слобода С.Д.(37) од Виница. При претрес во дом и други простории во Виница, што ги користел С.Д., извршен по судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени и одземени ампули со кафеава прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе