Приведен дилер од Виница

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Виница вчера го лишиле од слобода С.Д.(37) од Виница. При претрес во дом и други простории во Виница, што ги користел С.Д., извршен по судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени и одземени ампули со кафеава прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Па како што велеле НЕ моите омилени македонски преродбеници од 19 век, и јас ќе кажам НЕ на овој предлог.

повеќе

Се докажува дека ЕУ интеграцијата е дијалектички процес, кој е подложен на динамика и на противтежни сили, процес кој нема да се одвива стабилно, автоматски и линеарно.

повеќе

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе