Приведен дилер од Синѓелиќ, полицијата во неговиот дом нашла 4,5 килограми хероин и 1 килограм кокаин

При претрес во домот и други простории на 27-годишниот Е.М. од Синѓелиќ, Скопје полицијата пронашла бункери во кои имало околу 4,5 килограми хероин и околу еден килограм кокаин, како и оружје, информира МВР.

„Вчера полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи по претходна судска наредба, извршија претрес во дом и други простории на Е.М. (27) од Синѓелиќ, Скопје за кој имало сознанија дека се занимава со купопродажба на хероин и кокаин на подрачјето на Скопје и во градови во источниот дел од државата. При претресот, во специјално направени бункери се пронајдени околу четири ипол килограми хероин, спакувани во повеќе пакувања со различна големина и околу еден килограм кокаин, исто така распределен во повеќе пакувања, наменети за продажба. При претресот се пронајдени и пиштол магнум 357, пиштол ХС и пакувања со околу 200 куршуми“, пишува во соопштението од МВР.

Е.М. е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе