Приведен дилер од Охрид

Вчера на улица „Бистрица“ во Охрид, полицајци го привеле Љ.Д. (45) од Охрид затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја.  

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

 

 

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе