Приведен битолчанец во Скопје, кај него пронајдена марихуана

„Вчера во 22.50 часот полициски службеници од СВР Скопје, на булевар „Партизански одреди“ го привеле Б.Ѓ.(23) од Битола, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе