Приведен битолчанец со амфетамини

Полицијата вчеравечер приведе 37-годишен битолчанец кај кого било пронајдена дрога.

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, вчеравечер го лишиле од слобода Р. П. (37) од Битола. При преглед кај истиот пронајдена е паковка амфетамин, соопшти МВР.

По целосно документирање на настанот против лицето ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе