Приведен бегалец од затворoт во Куманово

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција – потраги Центар и Бит Пазар вчера го лишиле од слобода Б.Д.(31) од Скопје кој бил баран по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Кшање – Куманово за доиздржување затворска казна од една година и осум месеци, а бил осуден на четиригодишна казна.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, лицето било приведено во 21:20 часот на улица „Герника“ во Скопје и предадено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе