Приведен бегалец баран за издржување на казна затвор од една година

Полицијата денеска околу пладне на улица „Злетовска“ во Скопје го лишила од слобода Н.Д.(58) од село Морани, скопско, баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година.

Како што информираат од МВР, лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе