Приведен бегалец баран за издржување на казна затвор од една година

Полицијата денеска околу пладне на улица „Злетовска“ во Скопје го лишила од слобода Н.Д.(58) од село Морани, скопско, баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година.

Како што информираат од МВР, лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе