Приведен бегалец баран по потерница

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во 13.20 часот во с.Брњарци, скопско го лишиле од слобода Д.Н.(43) с.Брњарци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

За него, како што се посочува, била распишана централна потерница за издржување казна затвор за сторено кривично дело по член 130 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната, информираат од МВР.

Фото: Пиксабеј 

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе