Приведен албански државјанин кој нелегално престојувал во Тетово

Во Тетово вчера околу 19:15 часот бил приведен А.В.(27) од Република Албанија, кој непријавено престојувал во земјава.

„А.В. бил задржан во полициската станица Тетово за натамошна постапка“, информираат од МВР

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе