Приведен албански државјанин кој нелегално престојувал во Тетово

Во Тетово вчера околу 19:15 часот бил приведен А.В.(27) од Република Албанија, кој непријавено престојувал во земјава.

„А.В. бил задржан во полициската станица Тетово за натамошна постапка“, информираат од МВР

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе