Приведен 37-годишен разбојник баран за издржување седумгодишна казна затвор

Денеска во 16:00 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на ул." Владимир Комаров " во нас.Аеродром-Скопје, го лишија од слобода С. Ц. (37) од Скопје.

Денеска во 16:00 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на ул." Владимир Комаров " во нас.Аеродром-Скопје, го лишија од слобода С. Ц. (37) од Скопје.

С.Ц. бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд - Скопје, во врска со чл.237 (разбојништво) од КЗ на РСМ, за издржување затворска казна во траење од седум години. Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе