Приведен 36-годишен тетовец, баран за доиздржување казна затвор

Денеска полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР СКопје во 13.15 часот на ул.„Народни Херои" во Скопје, го лишиле од слобода А.Г.(36) од Тетово, информираат од МВР.

За него била издадена судска наредба, со која се барал за доиздржување на затворска казна од четири месеци, а бил осуден на три години и шест месеци за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на казната.

 

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе