Приведен 28-годишен маж од Чаир баран по потерница

Полициски службеници денеска приведоа едно лице од Чаир по распишана потерница, соопшти МВР. Оттаму посочуваат дека лицето е спроведено во полициска станица за натамошна постапка. 

Во 14 часот денеска полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка- Отсек за потрага на територија на Чаир го приведоа А.З. (28) по распишана потерница во врска со чл.418 и чл.273 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија, наведуваат од МВР.

 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе