Приведен 26-годишен тетовец: Пронајдена марихуана во неговиот дом

Денеска полициски службеници од СВР Тетово во 08.00 часот го лишиле од слобода Д.М.(26) од Тетово.

По претходно добиена судска наредба, извршен е претрес во дом и други простории кај Д.М., во врска со кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори", предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик, при што биле пронајдени марихуана и дробилка.

Д.М. е приведен и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе