Приведен 23-годишник од Идризово, нападнал полицајци

Ноќеска околу 02.45 часот на клучка за с.Кадино, во с.Дрма, скопско, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Д.С.(23) од с.Идризово, скопско, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе