Приведен 21-годишен дилер од струмичко

Денеска полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Х.М.(21) од село Банско, струмичко, информираат од МВР.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Известен е Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе