Приведен 21-годишен дилер од струмичко

Денеска полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Х.М.(21) од село Банско, струмичко, информираат од МВР.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Известен е Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе