мвр

Притворен жител на Челопек, во автомобилот имал нож

Вчера околу 21:00 часот во тетовски Челопек, полициски службеници на СВР Тетово го привеле А.И.(30) од тетовско Боговиње затоа што при негов и преглед на возилото „ровер“ што го управувал бил пронајден и одземен нож.

По документирање на случајот против А.И. ќе следува поднесок по член 80 од Законот за оружје.

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе