Прилепчанец со кола удрил во жена пешак

Синоќа во Прилеп било пријавено дека на крстосницата на улиците „11 Октомври“ и „Спасе Темелкоски“ патничко моторно возило „форд фиеста“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.К.(29) од Прилеп удрило во С.Б.(57) од Прилеп.

Во Градска болница Прилеп на С.Б. ѝ се констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе