ПРИЛЕП

Прилепчанец извршил полов напад врз пет годишно девојче

Прилепчанецот С.Ч. (70) бил уапсен откако било пријавено дека извршил полов напад врз 5-годишно девојче, вчера во Прилеп, информира МВР. 

Според полицијата, случајот во полиција го пријавила мајката на девојчето. Мајката во 16 часот се јавила во ПС Прилеп и пријавила дека дента околу 12.30 часот, додека нејзината ќерка си играла на улицата Никола Карев, до неа се доближил С.Ч.(70) и извршил полови дејствија.

Полицијата го привела С.Ч. во полициска станица и го расчистува случајот.  

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе