Во тетовско Камењане

Пријавил во полицијата, „јас и ќерка ми бевме нападнати“

Вчера во 17:40 часот во полициското одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане пријавил дека истиот ден околу 17:30 часот тој и неговата ќерка биле физички нападнати од М.Ј.(50), Ф.Ј.(45) и нивниот син А.Ј.(28), сите од с.Камењане.

Лицата биле приведени во Полициското одделение Камењане. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе