Пријава за полов напад на 10-годишно девојче во Прилеп

Во полициската станица во Прилеп, 45-годишна жена пријавила дека вчера околу 20 часот нивниот сосед М.У. извршил полови дејства врз нејзината 10-годишна внука.

М.У. е приведен во полициска станица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Политичките раководства во Република Македонија мора да сфатат дека немаат комодитет да ги занемаруваат економските политики на сметка на политичките агенди.

повеќе

Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат луксузот што го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади - спорот за името да им биде изговор за несовесно работење, корупција и системски пропусти.

повеќе

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе