При претрес кај 20-годишен скопјанец пронајдена дрога

Вчера полициски службеници на СВР Скопје го привеле Б.Б.(20) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Ѓорче Петров, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, екстази, прашкаста материја и непозната грутчеста материја.

„По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе